zde se nacházíte:
Úvod > Kranfahrer Přibyl Daniel
11.05.2015

Kranfahrer Přibyl Daniel

Před nedávnem tomu bylo rok, co jsem začal pracovat v Rakousku. Z dnešního pohledu musím jen litovat, že jsem se k tomuto kroku neodhodlal již mnohem dříve. Moje váhání plynulo ze strachu z odloučení od rodiny a v neposlední řadě ze strachu z cizí země, jak mně přijmou, zda nebude vadit moje špatná němčina atd.

 

Jsem jeřábník. Pracuji na věžových jeřábech. Býval jsem OSVČ. Nechci se rozepisovat o poměrech ve stavebnictví v ČR, neboť předpokládám, že návštěvník webu Jobaustria uvažuje o práci v zahraničí a jedním z jeho důvodů je mnohdy neutěšená situace zaměstnance, nebo OSVČ v Čechách. Zkrátka v Čechách dobře už bylo.

 

Inu rozhodl jsem se zkusit štěstí a zatím se mi daří. Po vyplnění on-line formuláře na webu, mě druhý den kontaktoval pan Raškov, zeptal se co a jak a poradil jaké dokumenty si obstarat a kde, a do měsíce jsem měl práci. Jsem zaměstnancem firmy Perner Group, což je pracovní agentura, se kterou Jobaustria úzce spolupracuje. Perner Group pak nabízí mé služby dalším firmám v rámci celého Rakouska. Zde musím podotknout, že celé Rakousko byla moje volba. Chtěl jsem mít co největší šanci získat práci. Budete-li ale chtít pracovat jen např. ve Vídni, nebo v Linci, do Innsbrucku vás nikdo posílat nebude.

 

Mé počáteční obavy se záhy rozplynuly. V práci mne přijali dobře ve všech stavebních firmách, pro které jsem zatím pracoval. Důležité pro mne také je, že oproti českým standardním 300 hodinám včetně sobot, nedělí a svátků, pracuji měsíčně v Rakousku cca 160 hodin, čili jsem s rodinou paradoxně častěji než tomu bylo v Čechách. Potřebuji-li se v Rakousku domluvit na nějakých úředních věcech, nebo nechci riskovat, že v Perner Group špatně pochopí čeho si žádám, pan Raškov vždy ochotně pomůže. Stačí zvednout telefon a zavolat, nebo napsat e-mail. Ubytování v Rakousku sežene firma Perner Group a navíc na něj přispívá. Mzda oproti ČR nesrovnatelně lepší a navíc placená dovolená, což jsem já jako bývalý živnostník dávno zapomněl co je.

 

Jak jsem psal v úvodu, jsem v Rakousku rok a zatím jsem nenarazil na žádný problém.

 

Váháte-li, snad vám v rozhodování pomůže těchto mých několik vět. Rozumíte-li svému oboru, či řemeslu a umíte-li německy alespoň trochu, máte jistě velikou šanci uspět.

 

 

S přátelským pozdravem Daniel Přibyl.


Další reference

02.05.2018

Bau Hambálek Vojtěch


Dobrý den pane Raškov,

musím s potěšením říci, že Váš přístup byl naprosto profesionální, se vším mi bylo ochotně vyhověno a nemám žádné výhrady. Jsem s naší spoluprací naprosto spokojen a to i v tomto roce, děkuji 

Hambálek Vojtěch


29.01.2018

Tiefbau Zeman Andrej


Zravím, ve firmě dělám tři roky, firma je seriózní, úspěšná, jsem zde velmi spokojen, neměnil bych, děkuji Andrej Zeman. 

02.03.2017

Tischler Seidenglanz Karel


S firmou Job Austria jsem velmi spokojen, nikdy s ničím nebyl problém, velmi dobré jednání, včasné vyplácení, mohu doporučit všem..

 

Karel Seidenglanz

31.01.2017

Maurer/Bauhelfer Čech Břetislav


Dobrý den, v roce 2016 jsem začal pracovat v Salzburgu. Jsem spokojen s prací a také i po finanční stránce. Můžu všem doporučit. Celkové jednání všech mých nadřízených je na úplně jiné úrovni než v ČR. Děkuji celému týmu  Job...

14.07.2016

Jeřábník Messing Filip


Pred dvema roky jsem zacal pracovat v Rakousku jako jerabnik mel jsem obavy

jak vse zvladnu jiny jazyk,cestovani,ubytovani ale dnes musim moc podekovat

panu Raskovi i panu Ederovi s jejich pomoci jsem vse zvladl dnes se v Rakousku

citim jako...

11.05.2015

Kranfahrer Přibyl Daniel


Před nedávnem tomu bylo rok, co jsem začal pracovat v Rakousku. Z dnešního pohledu musím jen litovat, že jsem se k tomuto kroku neodhodlal již mnohem dříve. Moje váhání plynulo ze strachu z odloučení od rodiny a v neposlední řadě ze strachu z cizí...

04.05.2015

Maurer Miroslav Halabica


Již pátým rokem spolupracuji s Job Austria a jsem velmi spokojen. Pokud ovládáte svoje řemeslo budete zde oceněni a já osobně mohu tyto firmy vřele doporučit. Pro snadný vstup na rakouský trh práce jste na správném místě. Ještě jednou děkuji.

 

S...

Zobrazeno od 1 do 7 z 30
1 2 3 4 5 Následující